Saskaņā ar American Journal of Clinical Nutrition, dažas ultra apstrādātās substances, kas tiek uzskatītas par uzturu, rada tikpat spēcīgu atkarību kā cigaretes un alkohols un pat vēl vairāk, kā kokaīns vai heroīns. Vai tas būtu sālīts mozarella siers strēmelītēs vai gaisīgs mīklas cukura virtulis, maize vai tomātu mērcē esošais cukurs, tomēr uztura substances kategorijā, kas rada vieslielākās atkarības pica ierindojās pirmajā vietā.
Katrā ēdienā ir Dieva jeb kosmiskā enerģija tās augstākā vai zemākā frekvencē. Cilvēce ir pārāk ilgi pārtikusi tieši no enerģētiski un frekvencē zema uztura.
Enerģētiski zems ir termiski apstrādāts, fermentēts, nedzīvs un rūpnieciski radīts uzturs ar zemu angstromu jaudu mērījumu (Franču pētnieks Andre Simoneton, elektromagnētisma pētnieks), . Atkarības veicina tieši termiski apstrādāts uzturs un uzturs ar vairāk par trim sastāvdaļām tajā un protams arī laboratorijās radītās vielas.
Tāds uzturs mākslīgi paceļ neirotransmitera hormona Dopamīna līmeni asinīs, kas tiek sintezēts virsnierēs un caur smadzenēm regulē sirds un nervu sistēmu un attiecīgi arī katru orgānu ķermenī. Dopamīns ir hormons , ko visi pazīst kā 'justies labi' hormons. Uzturā lietojot atkarības veicinošas pārtikas substances paaugstina dopamīna un cukura līmeni asinīs, tāpēc šīs uzturvielas rada komforta sajūtu, kas pēc tās vielas lietošanas tikpat strauji krītīsies, tadejādi radot vēlmi to produktu lietot atkārtoti.
Jo vairāk tiks lietotas šīs uztura substances, jo vairāk tās organisms pieprasīs un grūtāk būs no tām atteikties, turklāt tās pārkairina , notrulina un visbiežāk pavisam nomāc tik par dzīvības procesiem atbildīgos un svarīgos endokrīnos dziedzerus, kā arī maņas: garšu , ožu, dzirdi, redzi, rada pastiprinātu gļotu aplikumu audos, kas arī rada limfātiskos aizcietējumus starpšūnu telpā, ko organismam lietojot dehidrējošu uzturu ir grūti izkustināt un izvadīt.
Ir jāpiebilst , ka endokrīnie dziedzeri mūsu organismā atbild par visu orgānu sistēmu darbību kā arī ir ciešā saistībā ar enerģijas centriem, čakrām. Endokrīnie dziedzeri ir vārti uz čakru sistēmu, bet savukārt tīrs zarnu trakts ir vārti un veselīgu endokrīno dziedzeru sistēmu.
ATKARĪBAS VEICINOŠAS UZTURA SUBSTANCES.
PICA - Nummur viens pasaulē atkarības izraisoša ēdiena substance. Vadoties pēc 2015 gadā veiktajiem pētījumiem atkarības veicinoša uztura kategorijā (YFAS-Jēlas Uztura Atkarības Skala), pica ierindojās pirmajā vietā.
ŠOKOLĀDE - Terminā 'šokoholiķis' ir daudz vairāk patiesības nekā Tu varētu iedomāties. Šokolāde satur vairākas vielas, kas rada pieradumu, tai skaitā cukurs, *triptopāns, kas veicina *serotonīna veidošanos smadzenēs, kas rada laimīgu un pacilātu garastāvokli. *Triptopāns - aminoskābe, kas piedalās serotonīna sintēzē. *Serotonīns - neirotransmiters, kas rada laimes sajūtu.
KARTUPEĻU ČIPŠI - Satur ļoti daudz pieradumu veicinošo sāli. Lay's kompānijai pat ir reklāmas sauklis 'Es varu derēt, ka Tu nespēsi apēst tikai vienu."
SALDĒJUMS - 2011 gada pētījumi rāda, ka saldējums, tieši tāpat kā heroīns ,kas iedarbības rezultātā rada eiforiju, organismā veicina dopamīna izdalīšanos.
FRĪ KARTUPEĻI - Vai Tu esi pamēģinājis apēst tikai vienu frī kartupeli un vairāk neēst? Ja tas izdevās, tad lieliski, bet ja ne, tad nepārdzīvo, jo patiesībā tas ir zinātniski izstrādāts produkts un zinātniski pierādāms, ka tas rada milzu atkarību. Paši zinātnieki pierādījuši, ka sāls + tauki visās uzturveidīgajās substancēs pacels tāda hormona kā oksitocīna līmeni. Oksitocīnu vēl sauc arī par 'mīlas hormonu' , kas novērš stresu un noņem spriedzi, īpaši no sociālā aspekta puses. Taisnība būs, ka ēdot frī kartupeļus tie uz Tevi iedarbosies nomierinoši, tomēr ne uz ķermeņa svaru.
SIERS -2015 gadā zinātnieku veiktie pētījumi liecina, ka sierā esošais proteīns (olbaltumviela) satur tādas substances kā kazomorfīns, kas smadzenēs iedarbina tos pašus centrus kas tiek iedarbināti lietojot opiātus.
KŪKAS
HAMBURGERI
CEPUMI - Neticami , bet fakts. Zinātniskie pētījumi uz žurkām apliecina, ka cepumi 'Oreos' rada lielāku atkarību nekā kokaīns.
STEIKS - Arī biezs sulīgs rada atkarību, tādēļ ,ka gaļā esošās asinis satur vielu albumīnu, hemoglobīnu un gamma globulīnu un šīs ķīmiskās vielas smadzenēs aktivizē opioīdu receptorus, tieši tāpat kā lietojot heroīnu, bet protams daudz mazākā mērā.
SAUSĀS BROKASTIS - var saturēt gliadīnu, proteīnu, kas uz organismu iedarbojās līdzīgi opiātiem.
KINOTEĀTRU POPKORNS - Var ierosināt ēšanas traucējumus.
BEKONS - tādi taukaini ēdieni kā bekons rada efektu kā uz laboratorijas žurkām izmēģinātais kokaīns un heroīns.
BĪSTAMAS VIELAS UN NEIROTOKSĪNI MŪSU UZTURĀ:
BUTILĒTĀ HIDROKSIONIZOLE - Kancerogēns. Var bojāt aknu un aizkuņģa dziedzera audus.
Atrodams - maize, sausās brokastis, kūku maisījumi, saldētas picas, cūkgaļa, kartupeļu čipši, eļļās, krekeri, pudiņi, iepriekš sagatavoti virtuļi, želantīna deserti.
KARAMELE - Kancerogēns, rada ģenētiskus defektus.
Atrodams: Koka kola un citi gāzētie dzērieni, maize, pudiņi, saldēta pica, saldumi (konfektes), našķi un uzkodas iepakojumā.
PIENSKĀBE - Veicinia acidozi un iekaisumu.
Atrodams: Krāsvielās, saldētas picas, želantīns, sieri, saldēti deserti, olīves, alus, gāzētie dzērieni.
KARAGINĀNS (E-407) - Var radīt čūlas zarnu un gremošanas traktā. Ietekmē asins recēšanu un pilnvērtīgu uzurvielu uzsūkšanos un izplatīšanos organismā.
Atrodams: mājas siers, biezpiens, saldējums, krējums, pudiņi, bērnu un zīdaiņu formulas.
MONONĀTRIJA GLUTAMĀTS - Neirotoksīns, kas ietekmē nervu un dziedzeru sistēmu. Rada spazmas, galvas sāpes (tai skaitā migrēnas), svīšanu, sāpes krūtīs, caureju. Var būt saisīts ar ģenētiski iedzimtām problēmām, kas saistītas ar smadzeņu bojājumiem, sirds problēmām, audzējiem, Alcheimeru un Parkinsona slimību, astmu, zarnu trakta problēmām.
Atrodams: daudzos ķīniešu ēdienos, konservētajās mērcēs un citos konservos, saldētā pica, alus, salātu mērces, konservēta gaļa, tomātu mērces, buljoni, želantīns, sojas mērce. Var tikt slēpts aiz citiem nosaukumiem: glutamāts, glutamīnskābe, autolizēts raugs, hidrolizētais proteīns(olbaltumviela), dabiskie aromatozatori, kazeināts, karagīnans, dekstrīns, rauga ekstrakts.
NITRĀTI (SLĀPEKLIS) - Kancerogēns, ļoti toksisks. Lietojot kopā ar alkholu veido nitrozamīnus. Pārdozēšanas gadījumā izraisa nāvi.
Atrodams: apstrādāta gaļa, saldētas picas, konservētais bērnu un zīdaiņu uzturs.
MONO UN DIGLICERĪDI - Mīkstinātājs, kancerogēns un iespējams var radīt ģenētiskos un iedzimtības defektus.
Atrodams: pīrāgi, sviests, grauzdēti rieksti, kūkas, cepumi un daži apstrādāti produkti.
BIEZINĀTĀJI / GUMS - var izraisīt alerģijas un zarnu problēmām.
Atrodams: Saldējums, koka kola, saldumi, konfektes,košļājamā gumiija, alus, salātu mērces, alkohols.
MODIFICĒTĀ PĀRTIKAS CIETE - var izraisīt plaušu bojājumus, zarnu trakta kairinājumu, vemšanu, iespējami krampji un spazmas.
Atrodams: varītās pupiņās, krēmīgajos konservos, apstrādātas bietes, sausi grauzdētie rieksti, ravioli, dzērienu pulveri, saldētas picas, pīrāgu pildījumi, bērnu un zīdaiņu konservētā pārtika, cepamais pulveris, saldētas zivis (industriāli sagatavotas), industriāli gatavotas zupas un mērces.
SAHARĪNS - Mākslīgais saldinātājs, kancerogēns, var izraisīt audzējus, ietekmē sirds ritmu, zarnu trakta un ādas kairinājumu.
Atrodams: deserti,dzērieni un industriāli iepakota pārtika.
Diemžēl jāatzīst, ka lielākā daļa augstākminēto toksīnu ir atrodami gan virszemes , gan pazemes ūdeņos, it īpaši pilsētvidē. Neoficālie (neatzītie) pētījumi apliecina, ka pārsvarā visas augstākminētās vielas vairāk vai mazāk ir atrodamas kosmētikā un pārtikas produktos, arī cigaretēs, alkoholā un ir vēzi izraisošas. Šīs vielas nosēžās aknās, smadzenēs, nierēs, aizkuņģa dziedzerī, zarnās un sirds audos un tur paliek visa mūža garumā radot iekaisumu un bojājumus šūnu līmenī.
Daudzi no šiem toksiskajiem produktiem oksidējās un iegūst savu otro dzīvi ienākot organismā gāzes pilienu veidā no gaisa, kas savukārt rada plaušu bojājumus un vēzi.
Vairākas no šīm vielām veido savienojumus, ko sauc par nitrozamīniem, kas var radīt agresīvu audzēju veidošanos un augšanu. Liela daļa no pesticīdiem, herbicīdiem, fungicītiem, petrolejas ķīmijas un citi hormonu līdzsvara izjaucēji, rada hormonālo disbalansu un 'skābu' hormonu 'androgēnu' pārsvaru, kas atkal rada veselības problēmas
Ir svarīgi saprast, ka slimības organismā nerodas vienas dienas laikā un ne no kā. Un ja jau tas ir fiziski jūtams kā slimība jeb veselības traucējumi, tad mēs jau varam runāt par zināmu nolaidību pret ķermeni ilgākā periodā. Tas parasti sākās ilgstoši vai pat paaudzēs piekopjot konkrētu dzīvesveidu un lietojot konkrētu uzturu sekas. No mirkļa kad tiek izrakstītas zāles ir jāsaprot, ka līdzsvars ir zaudēts un to ignorēt nevajadzētu. Katrai tā sauktajai slimībai būs cēlonis, organisma nespēja atbrīvoties no tajā aizturētā piesārņojuma, kas ķermenī radīs simptomu ķēdes reakciju.
Augstāk minētās atkarības veicinošās substances ir radītas ar nolūku, lai tās varētu apēst daudz, bet sāta sajūta no tām būtu vien uz īsu brīdi, kā rezultātā tiek apēsts vairāk nekā organisms spēj pārstrādāt un izvadīt, turklāt enerģētiski uzturvielu ziņā šīs vielas ir pielīdzināmas nullei. Parasti, ja ir slimība, tad arī izvadorgāni ir novārdzināti. Protams, ka nosauktās vielas nav visas atrodamās vielas cilvēkam piedāvātajos pārtikas produktos, bet uzskatam tas ir gana, lai saprastu, ka visdrošāk un arī loģiskāk uzturā būtu lietot pēc iespējas mazāk apstrādātu, pēc iespējas svaigāku no zemes vai no koka vai krūma nākušu un neapstrādātu ,bet jo īpaši augļus un ogas, jo tie būs ar visaugstāko enerģētisko potenciālu, ko var izmērīt angstromos, kas tiešā veidā komunicēs un elektrizēs ikkatru šūnu organismā. Tieši neirotoksīni ir tie, kas bojā mūsu virsnieres, bet virsnieres ir mūsu spēka stacija no kuras ir atkarīga gan nieru darbība, gan hipofīze,bet no hipofīzes viss pārējais ķermenis.
Jo vienkāršāks uzturs, jo krāsaināka dzīve. Jo sarežģītāks uzurs, jo pelēkāka dzīve. Vieduma atslēga ir pretstatu teorija.
ESI VESELS! ESI MOŽS!
Šajā vietnē sniegtā informācija ir paredzēta tikai vispārīgiem informatīviem nolūkiem. Šī informācija nav paredzēta profesionāla veselības vai medicīniska padoma vai ārstēšanas aizstāšanai, un uz to nevajadzētu paļauties, lai diagnosticētu, novērstu vai ārstētu jebkādas ar veselību saistītas problēmas. Pirms jebkādu medikamentu, ārstēšanas vai aprūpes veida maiņas vai pārtraukšanas, kā arī pirms diētas, vingrojumu vai uztura papildināšanas programmas uzsākšanas konsultējieties ar licencētu veselības aprūpes speciālistu. Šo materiālu saturs ir balstīts uz dabas, fizikas un Dieva likumiem un sevis atspēkojošu patiesību.