3 min read
8 Svaigēdāja Padomi Ziemas Periodā.


Pirmkārt ir jāzina, ka līdzās svaigēšanai, bet reģeneratīvajā detoksā uz dziedzeru atjaunošanu augļu un ogu ēšanā līdzās zemāk uzskaitītajiem padomiem kā uzturēt siltumu, vērību ir jāpievērš arī mūsu ķermeņa par siltumu atbildīgajam dziedzerim/ termostatam VAIROGDZIEDZERIM UN EPITĒLIJĶERMENĪŠIEM.

Kā mēs to daram? 

Ar jau pieminēto 100% augļu un ogu ēšanu plus ārstniecisko augu lietošanu un dažādu citu prakšu veikšanu.


1. Lai ziemā būtu siltāk Tev uzturā lietot taukus nav nepieciešams. 

Lielākā daļa uzskata, ka lai būtu siltāk ziemas periodā uzturā ir jālieto vairāk tauki, tomēr tas tā nav.
Patiesība par taukvielām un taukiem ir tāda, ka tīrā veidā taukus ēst nav nepieciešams un tos ēdot organisms tiek papildus noslogots un kaut sajūta, ka kļūst siltāk ir patiesa, tomēr realitātē procesi, kas iedarbina 'degvielas vai pagaļu dedzināšanu' mehānismus, ķermenim ilgtermiņā par labu nenāks. 

Tas pats attiecas un olbaltumvielām un saliktajiem cukuriem. Ja Tev nav aktīvs dzīvesveids un Tu lielāko savu dienas daļu pavadi iekštelpās, tad Tev papildus kalorijas nav nepieciešamas.  Vairumam no mums ziemas periodā fiziskās aktivitātes samazinās,  mēs sākam siltāk ģērbties, tāpēc kaloriju ziņā mums būtu nepieciešams uzņemt to pašu daudzumu vai pat vēl mazāk.


2. Tas ko mēs ēdam nav jābūt aukstam.

Laicīgi izņem no ledusskapja (kādas pāris stundas pirms maltītes)to, ko Tu esi iecerējis ēst; dārzeņus, augļus, sulas utt. Saknes var viegli notvaicēt, tas pat būtu vēlams, jo saknes mums labāk ēst viegli tvaicētas (pārejas periodā) vai izspiestas sulās (elektrolītu sulas, zaļumu sulas, ārstniecisko augu šotiņi no pienenēm, nātrēm, sarkanais āboliņš, ceļteka utt.. Tas būs dzīvs hlorofils, skābeklis un ūdens).

 Lai izspiestu sulu no zaļumiem un ārstnieciskajiem augiem, Tev būs nepieciešama lēnā vītņveida (skrūvveida) sulu spiede.


 3. Pagatavo sev zupu. 

Dārzeņu, dārzeņaugļu, sakņu, zaļumu sulas un 'smūtiji' var kalpot kā zupas un/vai  biezzupas. Pagatavo pēc garšas sev vēlamo, uzsildi (līdz 45 grādiem) un baudi.
Vari arī pagatavot veselīgu sakņu novārījumu, kas sasildīs un arī reģeneratīvo detoksu nepārtrauks un nestādinās. Novāri saknes, nokās un lieto tikai šķidrumu,kam pievienoti citrons, zaļumi un citas garšvielas pēc vēlmēm. Var pievienot arī sildošos garšaugus. Izvārītās saknes neēd.



4. Dzer karstus dzērienus.

Un kāpēc ne? Ingvera, Kurkuma, citrona karstais dzēriens nekādā veidā neietekmēs Tavas ar augļiem sasniegtās augstās vibrācijas. Plus, ja karstais dzēriens tiks ievārīts destilētā ūdenī, tad tas reģeneratīvā detoksa efektu pastiprinās. 



5. Uzturā vairāk iekļauj dabiskos cukurus. 

Tādi augļi kā banāni, dateles, persimoni (hurma) nodrošina ar tulītēju enerģijas pieplūdi. Kaut ēdot augļus sākumā šķiet, ka paliek aukstāks, tomēr tie uzlabo dabiskos vielmaiņas procesus organismā un palīdz to regulēt arī siltumu. Jāatceras, ka aizejot 100% augļos pie ģenētiski mantotiem vājumiem, līdz to novēršanai sākotnējā diskomforta sajūta kā aukstums un dažādi citi simptomi visdrīzāk būs.

Šie saldie un biezie augļi kļūst īpaši efektīgi tad, ja tos ēd istabas temperatūrā, tiem pievienojot tādas sildošas garšvielas kā;

Kajānas pipars

Ingvers

Kanēlis

Krustnagliņas

u.c.


6. Vislabākais veids kā paaugstināt sava ķermeņa temperatūru ir būt fiziski aktīvam.

Praktizē biežākas fiziskās aktivitātes visas dienas garumā pretēji konkrētā laikā plānotajām , bet ilgākām fiziskajām aktivitātēm. Šāda prakse palielinās ķermeņa temperatūru un novērsīs pēcpusdienas nogurumu.  

1 stunda trenažieru zālē var tikt aizvietota ar īsām 15min fiziskajām aktivitātēm; palēcieni, pietupieni, mazs sprints utt, hanteļu cilāšana. . visas dienas garumā kā arī momentos, kad uznāk sagurums un miegainība.
Šāda prakse trenēs arī virsnieru dziedzeri.


7. Centies neizlaist dienu, kad esi fiziski aktīvs. 



8. Rūpējies par savu ādu. 

Āda ir lielākais ķermeņa orgāns un tā ir tiešā saistībā ar apkārtējo vidi un arī tā kalpo kā ķermeņa termostats , plus to sauc arī par 'Trešo nieri'. Aukstums ir bāze un tas uz ķermeni atstāj līdzīgu efektu kā augļi un ārstnieciskie augi. Uzsākot reģeneratīvo detoksu ādas stāvoklis uz kādu laiku var pasliktināties; sāk rasties sūdzības par sausu ādu (limfa), nieze, izsitumi u.c. ar ādu saistītas sūdzības. Arī ādas veselība ir saistīta ar vairogdziedzera darbību. Cik iespējas sildies siltās vannās, un veic siltas vannas pēdām. Ja izdodas iesvīst, tad tā ir ļoti laba zīme.
Kā arī veic pilnīgi pretējo 'aukstuma terapiju', aukstuma peldes (duša, pelde ezerā, jūrā, ledus vannā, sniegā).


Esi vesels esi možs! Vieduma atslēga ir pretstatos.

Gundega

Comments
* The email will not be published on the website.